Vážení příznivci Pražského komorního orchestru,

z technických důvodů přesouváme abonentní koncert Viléma Veverky 20.2.2022. Koncert se uskuteční v příští sezóně, vstupenky zůstávají v platnosti. O novém termínu koncertu Vás budeme informovat se zveřejněním programu na sezónu 2022/2023. Pakliže si budete přát za vstupenky vrátit peníze, tak nás, prosím, kontaktujte na e-mailu vstupenky@pko.cz

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za veškeré komplikace.

S úctou,

Váš Pražský komorní orchestr

PŘESUNUTO

Vilém Veverka hoboj

Leoš Čepický koncertní mistr

Program

Joseph Haydn Symfonie č. 85 B dur „La Reine“, Hob. I:85

Wolfgang Amadeus Mozart Koncert pro hoboj a orchestr C dur, K. 314

Wolfgang Amadeus Mozart  Sperai vicino il lido, árie K. 368

Richard Strauss Koncert pro hoboj a malý orchestr D dur

Vilém Veverka

Hobojista Vilém Veverka patří k nejrespektovanějším českým interpretům. Absolvoval Pražskou konzervatoř, Akademii múzických umění v Praze a opakovaně se účastnil kurzů významného francouzského hobojisty Jeana-Louise Capezzaliho. Zásadním impulsem v jeho uměleckém rozvoji však bylo účinkování v „Gustav Mahler Jugend Orchester“ a následné studium u předního německého hobojisty Dominika Wollenwebera na Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíně. Jeho profesní rozvoj podstatně obohatilo i dvouleté působení v Berlínské filharmonii. Nastoupená cesta vyvrcholila jeho vítězstvím v jedné z nejprestižnějších hobojových soutěží – Sony Music Foundation (Tokio, 2003). Jeho repertoár zahrnuje díla všech stylových období – od baroka po současnost. V září roku 2015 vydal u Supraphonu další, v pořadí třetí sólové album (“Oboe Concertos”) – koncerty J. S. Bacha, A. Vivaldi a G. Ph. Telemanna (s Ensemble 18+). Tato nahrávka je považována za nejlepší českou desku svého druhu.

Leoš Čepický

Absolvoval Konzervatoř v Pardubicích a Akademii múzických umění v Praze. Z mnoha mezinárodních soutěží připomeňme alespoň úspěchy v Záhřebu nebo italské Gorizii. Často vystupuje jak na sólových recitálech tak i a na koncertech s orchestrem doma i v zahraničí. V roce 2000 uvedl k 250. výročí úmrtí J. S. Bacha kompletní provedení Sonát a Partit pro sólové housle na festivalu Smetanova Litomyšl, o dva roky později vznikla nahrávka pro Multisonic. Od roku 2007 vyučuje hru na housle na AMU v Praze a v září 2010 byl jmenován vedoucím strunné katedry HAMU. Již během svých studií se stal primáriem Wihanova kvarteta, jehož členem je dodnes. S Wihanovým kvartetem získal první cenu na Pražském jaru 1988 a první místo na Mezinárodní soutěži smyčcových kvartet v Londýně v roce 1991. V letech 2008– 2009 provedlo Wihanovo kvarteto všech 16 kvartet Ludwiga van Beethovena. Leoš Čepický hraje na housle z dílny Mistra houslaře Jana B. Špidlena, kopie Guarneri del Gesu 1741.

Mozartova Praha 1955 – kolorizováno