Vážení a milí abonenti, vážení diváci,

je nám to velmi líto, ale okolnosti nás přinutily zrušit abonentní koncert PKO, který se měl uskutečnit 24. ledna 2022 v kostele Šimona a Judy. Kvůli momentální zhoršující se epidemické situaci dostáváme žádosti o vrácení vstupenek a především máme v posledních dnech pozitivní testy u hráčů Pražského komorního orchestru. Není proto možné koncert odehrát.

Omlouváme se Vám za veškeré komplikace a děkujeme Vám za pochopení. Zrušení koncertu je pro nás vždy až poslední možností, nyní bohužel nelze jednat jinak.

S úctou,

Pražský komorní orchestr

 

ZRUŠENO

Matyáš Novák klavír

Patrik Sedlář koncertní mistr

Program

Carl Stamitz Orchestrální kvartet č. 4 F dur

Josef Mysliveček Sinfonia in Es a quattro voci

Wolfgang Amadeus Mozart Divertimento B dur, K. 137

Wolfgang Amadeus Mozart Koncert pro klavír a orchestr A dur, K. 414

Matyáš Novák

Matyáš Novák, vítěz řady národních a mezinárodních soutěží, patří díky mimořádnému harmonickému cítění, širokému repertoáru a vynikající úhozové technice k nejperspektivnějším pianistům své generace. Začal hrát na klavír v pěti letech. Je absolventem Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové a Konzervatoře Pardubice ve třídě prof. Jitky Fowler Fraňkové. V současné době je studentem Akademie múzických umění ve třídě prof. Ivana Klánského a rovněž studentem věhlasné klavírní akademie „Incontri col Maestro“ v italské Imole ve třídě prof. Borise Petrushanského. Je vítězem mnoha klavírních soutěží v České republice i v zahraničí a je hrdým členem PETROF Art Family. Jako sólista a komorní hráč se představil v Německu, Rakousku, Polsku, Lucembursku, Slovensku, Slovinsku, Srbsku, Španělsku, Itálii, Norsku, Thajsku a USA. V letech 2015 a 2016 absolvoval 2 velmi úspěšná koncertní turné po Číně. Pravidelně spolupracuje s profesionálními orchestry (Filharmonie Brno, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Komorní filharmonie Pardubice, Janáčkův komorní orchestr, Janáčkova filharmonie Ostrava, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, komorní orchestr Quattro, Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně, Filharmonie Hradec Králové, Pražský komorní orchestr), je zván na domácí i zahraniční festivaly a účastní se mistrovských kurzů pod vedením nejlepších umělců svého oboru.

Patrik Sedlář

Studoval hru na housle na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v letech 2009-2015 u prof. Jaroslava Krátkého. Pravidelně se zúčastňuje houslových soutěží – v roce 2011 na mezinárodní soutěži Josefa Muziky v Nové Pace získal čestné uznání a o rok později 3. cenu. V roce 2018 získal čestné uznání na soutěži Bohuslava Martinů v Praze. Od roku 2011 je pravidelným účastníkem mistrovských kurzů prof. Bohuslava Matouška, u kterého studoval na AMU v Praze. V letech 2013 a 2015 se stal držitelem stipendia Nadace Český hudební fond pro podporu české moderní hudby. V září 2015 vystoupil sólově na festivalu Kroměřížské hudební léto za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc. V roce 2018-2019 absolvoval roční studium na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien u koncertního mistra Wiener Symphoniker Jana Pospíchala. Je členem klavírního tria Errai, které pravidelně koncertuje po České republice, Německu a Turecku. Roku 2018 získalo toto trio 2. místo na soutěži Bohuslava Martinů v Praze a roku 2019 vystoupilo sólově se Severočeskou filharmonií Teplice.

Mozartova Praha 1955 – kolorizováno