24/1/22

Pondělí 19:30

Koncertní síň Šimona a Judy

Klára Gibišová klavír

Patrik Sedlář koncertní mistr

Program

Carl Stamitz Orchestrální kvartet č. 4 F dur

Josef Mysliveček Sinfonia č. 3 B dur

Wolfgang Amadeus Mozart Divertimento B dur, K. 137

Wolfgang Amadeus Mozart Koncert pro klavír a orchestr A dur, K. 414

Klára Gibišová

Klára Gibišová projevovala známky mimořádného hudebního nadání již od necelých tří let. Od června 2014 se pod vedením kantorky Taťány Vejvodové propracovala k prvním koncertům a soutěžním úspěchům. Nyní je žákyní ZUŠ Ilji Hurníka a všude sbírá převážně první ceny nebo absolutní vítězství. Z těch nejvýraznějších jmenujme například opakované vítězství na Mladí pianisté na klavíru Steinway, Prague Junior Note nebo Zlatý oříšek. Z mezinárodních úspěchů pak nelze nezmínit absolutní vítězství na soutěži Mozart v Římě nebo 1. cenu ze soutěže Virtuosi per musica di pianoforte.
Pravidelně je zvaná na nejrůznější koncerty a má za sebou i několik přímých přenosů, včetně živého vysílání pořadu Telefonotéka Českého rozhlasu Vltava, kde zpravidla vystupují uznávaní umělci. Objevila se také v pořadu 168 hodin na ČT a především jako host v Show Jana Krause.

Patrik Sedlář

Studoval hru na housle na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v letech 2009-2015 u prof. Jaroslava Krátkého. Pravidelně se zúčastňuje houslových soutěží – v roce 2011 na mezinárodní soutěži Josefa Muziky v Nové Pace získal čestné uznání a o rok později 3. cenu. V roce 2018 získal čestné uznání na soutěži Bohuslava Martinů v Praze. Od roku 2011 je pravidelným účastníkem mistrovských kurzů prof. Bohuslava Matouška, u kterého studoval na AMU v Praze. V letech 2013 a 2015 se stal držitelem stipendia Nadace Český hudební fond pro podporu české moderní hudby. V září 2015 vystoupil sólově na festivalu Kroměřížské hudební léto za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc. V roce 2018-2019 absolvoval roční studium na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien u koncertního mistra Wiener Symphoniker Jana Pospíchala. Je členem klavírního tria Errai, které pravidelně koncertuje po České republice, Německu a Turecku. Roku 2018 získalo toto trio 2. místo na soutěži Bohuslava Martinů v Praze a roku 2019 vystoupilo sólově se Severočeskou filharmonií Teplice.

Mozartova Praha 1955 – kolorizováno