Kde hrajeme

Koncertní síň Šimona a Judy

U Milosrdných, Praha 1 – Staré Město

Kostel svatého Šimona a Judy v Praze patří k odsvěceným a je dnes využíván jako koncertní síň, jeho historie je velmi zajímavá. Jedná se o barokní jednolodní stavbu, která byla postavena v letech 1615–1620 na místě staré gotické kaple, z které se dochovala jen severní boční loď.

Koncertní sál Pražské konzervatoře

Na Rejdišti 1, 110 00 Praha 1- Staré Město

 Koncertní a divadelní sál je součástí Pražské konzervatoře. Přestože je stavba situována v centru města, je částečně skryta před zraky kolemjdoucích. Dubová vrata vedoucí na nábřeží se otevírají pouze v čase konání kulturních akcí.

Dvořákova síň Rudolfina

Alšovo nábřeží 12, Praha 1 – Staré Město

Tato novorenesanční budova se svými koncertními sály tvoří jednu z dominant pravého břehu Vltavy a dnes je sídlem České filharmonie. Byla postavena na konci 19. století dle projektu Josefa Zítka (architekt Národního divadla) a Josefa Schulze (architekt Národního muzea).

Valdštejnská zahrada, Praha

Letenská 123/4, 118 00 Malá Strana

Valdštejnská zahrada je jedna z nejvýraznějších staveb českého raného baroka. Nachází v Praze na Malé Straně a je součástí areálu Valdštejnského paláce, sídla Senátu Parlamentu České republiky.

Palác Žofín

Slovanský ostrov 226, 110 00 Praha 1

Slovanský ostrov vznikl v průběhu 17. a 18. století z naplavenin pod Štítkovským jezem. Po povodni roku 1784 byl ostrov zpevněn zdí a byly na něm vysázeny stromy. Původně se zde nacházely lázně s hostincem, které byly později přestavěny na rodinný dům a restauraci s velkým společenským sálem.

Velvyslanectví ČSR, Řím 1957