Vážení a milí abonenti, vážení diváci,

z organizačních důvodu spojených s pandemií koronaviru jsme bohužel nuceni zrušit abonentní koncert PKO, který se měl uskutečnit 8. února 2022 na Pražské konzervatoři.

Vstupné vracíme v plné výši, ale budeme velmi potěšeni, když si vyberete možnost využít Vaše vstupenky na některý z jiných koncertů PKO. A to jak z komorní řady, tak v rámci orchestrálních koncertů.
V případě jakýchkoli dotazů nás, prosím, neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese vstupenky@pko.cz

Děkujeme za pochopení a velice se omlouváme za veškeré komplikace spojené se zrušeným koncertem.

S úctou,

Pražský komorní orchestr

ZRUŠENO

Josef Suk Piano Quartet

Program

Gustav Mahler Klavírní kvartet a moll – jednovětý

Josef Suk Klavírní kvartet a moll op. 1

Johannes Brahms Klavírní kvartet č. 3 c moll op. 60

 

Josef Suk Piano Quartet

Klavírní kvarteto Josefa Suka je uznáváno širokým publikem pro podání hudby s absolutní technickou zručností a zároveň s procítěným lyrickým přednesem. Soubor je pojmenován podle houslisty Josefa Suka (1929-2011). Poctu nést název po tak významném českém umělci iniciovala souboru nejrenomovanější česká instituce v oblasti komorní hudby – Český spolek pro komorní hudbu s laskavým svolením manželky Josefa Suka, paní Marie Sukové.
Soubor byl založen houslistou Radimem Krestou v r. 2007 původně ve složení klavírního tria pod názvem „Taras Piano Trio“. V tomto obsazení dosáhl soubor řady ocenění na mezinárodních soutěžích. Od druhé poloviny r. 2012 hrál ansámbl pod názvem „Ensemble Taras“ v obsazení klavírního kvarteta.
V roce 2013 dosáhl soubor vynikajícího výsledku v podobě dvou vítězství na mezinárodních soutěžích – v květnu 2013 na Concorso Salieri-Zinetti ve Veroně – 1.cena a v září 2013 na jedné z nejprestižnějších tohoto oboru „ACM Premio Trio di Trieste“ – 1.cena. Klavírní kvarteto Josefa Suka se stává též nositelem prestižní „Ceny Českého spolku pro komorní hudbu“ za rok 2014. Díky těmto úspěchům získal ansámbl možnost koncertovat na mnoha významných světových pódiích a také natočit své debutové CD a DVD pro „Limen music and arts – Milan“.
V roce 2017 vyšlo souboru nejnovější kvartetní CD u vydavatelství Supraphon s hudbou Josefa Suka a Antonína Dvořáka, které se hned vzápětí setkalo s velmi pozitivními ohlasy kritiků doma i v zahraničí (např. v prestižním britském listu „The Guardian“, „Gramophone“ nebo „MusicWeb international“).

Mozartova Praha 1955 – kolorizováno