Mimořádný koncert pro spolek Prader-Willi – Lubomír Brabec
Program:
- Henry Purcell Chacony in g minor
- Luboš Fišer Pastorale per Giuseppe Tartini
- Luboš Fišer Sonata per Leonardo
- Antonio Vivaldi Sinfonia in C
- Antonio Vivaldi Concerto in D pro kytaru a smyčce
- Gustav Holst St. Paul´s Suite
- Lubomír Brabec, kytara, Česko
- Patrik Sedlář, zástupce koncertního mistra
Lubomír Brabec
Kytarista Lubomír Brabec patří bezesporu k nejvýznamnějším interpretům české současnosti. Významným mezníkem v jeho uměleckých začátcích byl úspěch, kterého dosáhl v roce 1974 na Mezinárodní kytarové soutěži v Paříži. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music a ve světově proslulém Early Music Centre. Lubomíru Brabcovi je vlastní stylově pestrý repertoárový rejstřík. Je oblíbeným a častým hostem různých televizních pořadů a rozhlasových studií. Spolupracuje s nejrenomovanějšími orchestry, pěvci i sólisty na celém světě. Lubomír Brabec také zaujal nejširší posluchačskou veřejnost svými výlety do světa populární a jazzové hudby. Vrcholem a podstatou jeho činnosti však vždy byla, je a zůstane klasika. Pozornost médií pak často upoutávají jeho nekonvenční cestovatelské a sportovní aktivity. Jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu v Antarktidě.
Patrik Sedlář
Patrik Sedlář studoval hru na housle na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži u Jaroslava Krátkého. Nyní je pravidelným účastníkem mistrovských kurzů Bohuslava Matouška, u kterého studoval na AMU v Praze.
V letech 2013 a 2015 se stal držitelem stipendia Nadace Český hudební fond pro podporu české moderní hudby. Roku 2017 absolvoval mistrovské kurzy v rakouském Semmeringu u profesorů Vilmose Szabadiho a Shmuela Ashkenaziho. O rok později se stal laureátem Letní hudební akademie Kroměříž pod vedením houslových virtuosů Josefa Špačka a Dalibora Karvaye. V roce 2018 – 2019 absolvoval roční studium na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien u tehdejšího koncertního mistra Wiener Symphoniker Jana Pospíchala.
Věnuje se také komorní hře – je členem klavírního tria Errai, které pravidelně koncertuje po České republice, Německu a Turecku. Roku 2018 získalo toto trio 2. místo na soutěži Bohuslava Martinů v Praze a roku 2019 vystoupilo sólově se Severočeskou filharmonií Teplice. V letech 2020 – 2022 byl členem skupiny prvních houslí orchestru Národního divadla v Praze a od roku 2021 působí jako koncertní mistr v Moravské filharmonii Olomouc.