2017/2018 ABONENTNÍ KONCERTY - řada a

 
17.10.2017 - ÚTERÝ
I. koncert - Dvořákova síň Rudolfina, 19.30h
 
 

Felix Mendelssohn-Bartholdy 
Hebridy, předehra
Felix Mendelssohn-Bartholdy 
Koncert pro housle a orchestr e moll
Ludwig van Beethoven 
Symfonie č. 3 Es dur

 

Sólista: Jan Mráček housle
Dirigent: Vojtěch Spurný


Více info

 
24.1.2018 - STŘEDA
II. koncert - koncertní síň Šimona a Judy, 19.30h
 
 

František Xaver Richter 
Sinfonia da camera
Georg Philipp Telemann 
Koncert G dur pro violu a smyčcový orchestr
Petr Iljič Čajkovskij
Elegie
Edvard Hagerup Grieg
Z časů Holbergových, suita

 

Sólistka: Kristina Fialová viola


Více info

 
10.4.2018 - ÚTERÝ
III. koncert - koncertní síň Šimona a Judy, 19.30h
 
 

Koncert „Slovenské tance pro Triango a orchestr”
Julian Plaza Nostalgico
Arturo Bernstein La Gaita
Carlos Gardel Volver
Julio Cesar Sanders Adios Muchachos
Cole Porter So In Love
Peter Breiner Yeah, Just Like That
Peter Breiner Slovenské tance  

Sólisté: TRIANGO
Peter Breiner klavír/dirigent, Stanislav Palúch housle 
Boris Lenko akordeon, Marian Friedl kontrabas a lidové nástroje


Více info

 

2017/2018 ABONENTNÍ KONCERTY - řada b

 
1.11.2017 - STŘEDA
I. koncert - koncertní síň Šimona a Judy, 19.30h
 
 

Wolfgang Amadeus Mozart
Divertimento D dur
Petr Iljič Čajkovskij
Variace na rokokové téma pro violoncello
Petr Iljič Čajkovskij
Serenáda pro smyčce C dur

 

Sólistka: Alžběta Vlčková violoncello


Více info

 
12.3.2018 - PONDĚLÍ
II. koncert - Dvořákova síň Rudolfina, 19.30h
 
 

Joseph Haydn Symfonie č. 1 D dur
Robert Schumann Koncert pro klavír a orchestr a moll
Joseph Haydn Symfonie č. 99 Es dur

 

Sólista: Ivo Kahánek klavír
Dirigent: Chuhei Iwasaki


Více info

 
25.4.2018 - STŘEDA
III. koncert - koncertní síň Šimona a Judy, 19.30h
 
 

Joseph Haydn Smyčcový kvartet A dur op. 20 č. 6
Bedřich Smetana Smyčcový kvartet č. 1 e moll „Z mého života“
Antonín Dvořák Klavírní kvintet A dur

 

Pražákovo kvarteto
Veronika Böhmová
 klavír


Více info

2017/2018 ABONENTNÍ KONCERTY - řada C

 
13.12.2017 - STŘEDA
I. koncert - koncertní síň Šimona a Judy, 19.30h
 
 

Anton Hammerschmidt Dva renesanční tance
Antonio Salieri Trio d moll
Ludwig van Beethoven 
Variace „La ci darem la mano“ z opery Don Giovanni
Franz Schubert Oktet F dur
Darius Milhaud Nonet op. 31
Luis Spohr 
Variace „La ci darem la mano“ z opery Don Giovanni
Zoltán Kodály Hungarese

 

Pražské dechové trio a přátelé


Více info

 
28.2.2018 - STŘEDA
II. koncert - koncertní síň Šimona a Judy, 19.30h
 
 

Wolfgang Amadeus Mozart 
Koncert pro klavír a orchestr F dur, K. 413
Wolfgang Amadeus Mozart 
Koncert pro klavír a orchestr C dur, K. 415
Antonio Rosetti
Symfonie č. 37 B dur

 

Sólista: Jan Simon klavír


Více info

 
26.6.2018 - ÚTERÝ
III. koncert - Dvořákova síň Rudolfina, 19.30h
 
 

Franz Schubert 
Předehra v Italském slohu D dur
Max Bruch
Koncert pro housle a orchestr g moll
Franz Schubert 
Symfonie č. 5 B dur

 

Sólista: Pavel Šporcl housle
Dirigent: Vojtěch Spurný


Více info

 

2017/2018 ABONENTNÍ KONCERTY - řada R

 
17.10.2017 - ÚTERÝ
I. koncert - Dvořákova síň Rudolfina, 19.30h
 
 

Felix Mendelssohn-Bartholdy 
Hebridy, předehra
Felix Mendelssohn-Bartholdy 
Koncert pro housle a orchestr e moll
Ludwig van Beethoven 
Symfonie č. 3 Es dur

 

Sólista: Jan Mráček housle
Dirigent: Vojtěch Spurný


Více info

 
12.3.2018 - PONDĚLÍ
II. koncert - Dvořákova síň Rudolfina, 19.30h
 
 

Joseph Haydn Symfonie č. 1 D dur
Robert Schumann Koncert pro klavír a orchestr a moll
Joseph Haydn Symfonie č. 99 Es dur

 

Sólista: Ivo Kahánek klavír
Dirigent: Chuhei Iwasaki


Více info

 
26.6.2018 - ÚTERÝ
III. koncert - Dvořákova síň Rudolfina, 19.30h
 
 

Franz Schubert 
Předehra v Italském slohu D dur
Max Bruch
Koncert pro housle a orchestr g moll
Franz Schubert 
Symfonie č. 5 B dur

 

Sólista: Pavel Šporcl housle
Dirigent: Vojtěch Spurný


Více info